JaUsetrim.cz
Jste zde:

Bydlení

cartrige LexmarkRozhodli jste se začít podnikat, ale do začátku nemáte moc peněz? Ať vám vaše okolí tvrdí cokoliv, nemusí to být nutně problém. Základem je peníze, které máte k dispozici, vydávat efektivně a s rozmyslem. V začátcích podnikání je možné ušetřit v celé řadě oblastí. V tomto článku se Vám pokusíme poradit, jak začátek podnikání co nejvíce usnadnit.

Číst dál: Jak si usnadnit začátek podnikání - na čem ušetřit

půjčka-penízeReklamy na nejrůznější úvěrové produkty na nás v dnešní době vyskakují na každém rohu. Často se prezentují jako snadná cesta k penězům, což je pravděpodobně tím hlavním důvodem, proč se dnes tolik lidí ocitá v dluhové pasti. S každou půjčkou jsou totiž spojená i nemalá rizika. Obvykle vycházejí hlavně z okolností, které nám brání v tom, abychom půjčku splatili tak, jak nám určuje smlouva. Nemusíte se však hned strachovat, často jim totiž můžete předcházet. Jak?

 

Číst dál: Při půjčování myslete především na svoje bezpečí! Jak na to?

Stačí pár promaroděných dní, jeden výdaj navíc nebo nečekaný vývoj vaší finanční situace a hned máte pádný důvod k tomu, abyste si podali žádost o úvěr. Bohužel nejste sami, kdo se v takové situaci může ocitnout, což pochopitelně znamená, že ne každý žadatel s vypůjčenými peníze skutečně odejde. Schvalovacími procesy poskytovatelé navíc chrání jak sebe, tak i případné dlužníky před neschopností splácet. Pokud vám tedy žádost neschválili, mohlo k tomu dojít z následujících důvodů.

Číst dál: Žádosti o půjčky: jaké jsou nejčastější důvody k jejich zamítnutí?

Potraviny se poměrně kazí. Proto jich i poměrně dost vyhazujeme. Jenže předtím jsme je museli koupit a zaplatit za ně v obchodě – mnohdy ne zrovna málo. Vyhazujeme tedy nejen potraviny, ale i své peníze. A to samozřejmě nikdo nechce. Jenže, jak to udělat, aby se potraviny nemusely vyhazovat? Tady je několik užitečných rad sestavených podle druhu potravin.

Číst dál: Dobře hospodařit s potravinami, a díky tomu ušetřit i několik tisíc ročně? Poradíme, jak na to

půjčkaRoční procentní sazba nákladů je mimořádně důležitá cifra. A určitě to není žádné klišé, tuhle záležitost si musíte prověřit hned jako první. Pokud totiž porovnáváte dvě různé nabídky (případně více), hned budete vědět, která z nich vypadá výhodněji a kterou je lepší uvažovat až jako další možnost v pořadí. Prostě, mít po ruce podobnou hodnotu, se určitě velice hodí!

Číst dál: Bez znalosti míry RPSN žádnou půjčku neuzavírejte, jde o klíčový ukazatel pro každou nabídku