Jak vybrat kotel do kotlíkové dotace

Jak vybrat kotel do kotlíkové dotace

Na trhu je dnes všechno možné. Základem pro Vaše rozhodování by mělo být, čím chcete topit. Tedy orientovat se na druh paliva.

Ovšem Vaše rozhodování tím nekončí. Ještě máte možnost instalovat kotel litinový, nebo ocelový.  Dost lidí, i důchodového věku, dělají konečné rozhodnutí. Jako kotel volí tepelné čerpadlo. Tím pádem je druh paliva již netrápí. Topení kvalitním tepelným čerpadlem může být mnohem levnější než dřevo. O starostech se dřevem, obsluhou kotelny a práci se dřevem nemluvě. 

Automatický ekologický kotel 

Ale zpátky ke kotlům. I lidé, kteří původně uvažovali v žádosti o litinovém dřevoplynu, nyní chtějí automat. Automatický ekologický kotel je perfektní věc. Pokud máte v násypce palivo, kotel nepotřebuje obsluhu. Můžete ho regulovat termostatem z obýváku, nebo po internetu. Pokud v létě topíte kotlem jen do bojleru, násypka vydrží i měsíc provozu.
kotlíkové dotace

"Automat je perfektní, proč do něj dávat ještě dražší kusové dřevo?“, říkají lidé, kteří dřevo nakupují.

Ovšem lidé, kteří mají vlastní les, chtějí automat i s možností dřeva. A takový, do kterého můžete dát i velké kusy dřeva, můžete mít i litinový. Firma Master Energy spol. s r.o. na takový kotel vyřídila paní S. ze Vsetína dotaci 120.000 Kč. Je to jako v ráji. Kotel zadarmo, pomalu i s instalací, a topení levné, zatraceně levné a pohodlné. Firma Master Energy dodává tyto kotle s 3 měsíční splatností. Tedy, kotel zaplatíte z dotace, až vám přijde na účet.

S objednáním kotlů doporučujeme neváhat. Brzy přijde podzimní sezona, která znamená vždy zvyšování cen a prodlužování lhůt dodání.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Teplo výrazně zlevňuje
Tepelné čerpadlo vzduch voda s nejvyšším topným faktorem v ČR