Elektřina zdarma, elektrárna zdarma

Elektřina
Elektřina zdarma, elektrárna zdarma

V současné době probíhá energetická revoluce. Velké nadnárodní koncerny se začínají štěpit, prý i ČEZ chce investovat do úložiště elektřiny. Elektřiny je v létě nadbytek, velkoobchodně se prodává za záporné ceny, její decentrální výroba je snadná a dostupná.

Elektřina zdarma

Tedy, platí pro každý rodinný dům - proč kupovat elektřinu v létě (na jaře a na podzim) když je jí všude kolem plno zadarmo? Každý rodinný domek by měl mít pár panelů na střeše pro vlastní spotřebu. Dnes je to již technicky jednoduché a cenové dostupné. Pryč je doba, kdy stál 1 fotovoltaický panel 15 - 20 000,- Kč. Nehledě na to, že se tím posiluje energetická bezpečnost. Protože několikatýdenní výpadek elektřiny by mohl vyvolat hladomor a pád civilizace. 

Naše civilizace je na elektřině hodně závislá. Mít vlastní zdroj elektřiny je jistota. Zní to jako hloupá reklama, mít zadarmo elektřinu i elektrárnu, co když je to ale pravda?

Dotační tituly to umožňují.

Dotační titul C3.4. nabízí dotaci 55 000,- Kč, pokud si pořídíte vlastní fotovoltaickou elektrárnu s výrobou nad 1700 kWh elektřiny ročně. Dnes se stále více uplatňuje decentrální výroba elektřiny, spolehlivost, jednoduchost, zálohovost. A stejně tak je to i ve fotovoltaice. Každý panel má vlastní miokroinverter, se zárukou 25 let. Panely již dnes mají životnost projektovanou nad 30 let. Je to tedy spolehlivý zdroj elektřiny. A bezporuchovosti. Jeden panel, včetně mikroměniče, vychází, dle kurzu koruny, aktuálně do 8 000,- Kč včetně DPH. Pro dotační titul jich potřebujete 7. Máte tedy možnost mít elektrárnu zdarma. Jedna sada 250W mikroměniče a 250Wp solárního panelu vyrobí ročně cca 260kWh el. energie. 

Nu, a nyní se vám otevírají 2 cesty.

1. vzít elektrárnu přes dotace, což je výhodné zvláště u novostaveb. U novostaveb, díky snížení neobnovitelné primární energie může dojít ke zvýšení dotace na novostavby o 150.000,- Kč.

2. kupovat si panely postupně, jak vám zbydou peníze z výplaty. I když nevyužijete dotaci, návratnost investice je velmi zajímavá - 5 - 7 let.

Soběstačné domy jsou dnes stále reálnější:Systémy se zjednodušují a zlevňují. V případě zájmu o návrh anebo dotace, kontaktujte firmu Master energy.cz

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz