Jak ušetřit za vytápění? Zkuste to s tepelným čerpadlem

tepelné čerpadlo
Jak ušetřit za vytápění? Zkuste to s tepelným čerpadlem

Chtěli byste snížit vaše účty za energie? V tom případě zvolte úsporný vytápěcí systém, jehož obliba v České republice neustále stoupá. Tepelná čerpadla se postarají nejen o snížení výdajů vaší domácnosti, ale také zvýšení celkového komfortu.

Ušetřete až 70 % za energie

Tepelná čerpadla ve srovnání s ostatními vytápěcími systémy dokáží značně ulevit vašeho rodinnému rozpočtu. Oproti elektrickému kotli jsou úspory nejvýraznější, jelikož tepelné čerpadlo využívá pouze 25 % elektrické energie, zbytek získává z přírodních zdrojů. Ve srovnání s kotlem na tuhá paliva nebo na plyn můžete ušetřit až polovinu nákladů. Tepelné čerpadlo kromě vytápění zvládne ohřev užitkové vody a v letních měsících i chlazení nebo ohřev vody v bazénu.

Tepelná čerpadla nabízí více než jen úsporu peněz

Finanční úspora není jediným důvodem, proč jsou tepelná čerpadla tolik žádaná. Jedná se o moderní a bezobslužný systém, který nevyžaduje téměř žádnou vaší pozornost. Zapomeňte na práci s uhlím či dřevem. Už nikdy žádný nepořádek a nepříjemný kouř. Konečně se budete vracet do příjemně vyhřátého domu bez nutnosti přikládání.

Na kolik vyjde tepelné čerpadlo?

Cena nejvyužívanějšího druhu tepelného čerpadla vzduch voda se pohybuje od 120 000- 350 000 Kč. Konečná cena instalace se odvíjí od mnoha faktorů, jako například: lokalita, velikost vytápěné plochy, technické možnosti objektu a další. S investicí vám ovšem může výrazně pomoci státní dotace, díky které lze získat až 127 000 Kč. Finanční návratnost se ve většině případů pohybuje řádově do 10 let.

Ušetřete ještě více s fotovoltaickou elektrárnou

Tepelné čerpadlo může k provozu využívat energii získat prostřednictvím fotovoltaické elektrárny. Kombinace těchto zařízení vám přinese nejen výrazné snížení nákladů za elektřinu, ale především vysokou energetickou soběstačnost. Na tepelné čerpadlo s fotovoltaickou lze čerpat zvýhodněnou dotaci až ve výši 170 000 Kč.