Plánování letních prázdnin krok po kroku

Plánování letních prázdnin krok po kroku

Spousta lidí nechává vše na poslední chvíli, a tak už to bývá i s plánováním letních prázdnin. Co byste během prázdnin měli stihnout a jak si vše perfektně časově rozvrhnout?

Začátek prázdnin.

Na začátku prázdnin si většina lidí bere dovolenou. Je to pro ně nejlepší čas kvůli tomu, že díky svátkům v červenci nějaké ty dny volna ušetří. Dejte si však pozor na to, že ať už jedete autem či letadlem, bude všude spousta lidí – speciálně na rakouských dálnicích směr Chorvatsko/Itálie. Co byste rozhodně měli mít už zařízeno, je ubytování. Stránky nabízející ubytování už mají většinou jen dražší nebo žádné pokoje. Můžete se však místo klasického hotelu porozhlédnout po krátkodobých pronájmech, které jsou v dnešní době populárnější a dostupnější variantou.

V plném proudu prázdnin

V průběhu prázdnin je potřeba naplánovat i samostatný výlet svému dítěti. Oba dva si odpočinete, dítě bude samostatnější a budete se na sebe více těšit. Můžete vybrat z různých typů letních táborů či pobytů. V dnešní době existují i příměstské tábory nebo pobyty zaměřené na různá témata.

Můžete vybírat ze širokého spektra témat. V dnešní době již existují například tábory na téma fotbal, hudba, raft, a dokonce i deskové hry. Uděláte vždy nejlépe, když podpoříte nějaký přirozený zájem svého dítka. O prázdninách by se neměl vynechat ani nějaký ten čas u babiček. Trocha rozmazlování od prarodičů neuškodí a vy si můžete vyhradit čas i sami pro sebe.

Konec prázdnin

Konec srpna si nechejte na nákup všech školních potřeb. Hlavně školní potřeby pro prvňáčky jako batoh do školy, penál, první výbava vám zabere trochu více času. U starších dětí je to pak doplnění základních potřeb na nový školní rok. Nebudete tak muset shánět pod tlakem vše v září kdy už lze říci, že je to na poslední chvíli.

TIP: Skvělý první batoh je Topgal batoh, který je pro dětská záda správně anatomicky tvarovaný.