5 jednoduchých tipů pro levnější tisk

Levnější tisk
5 jednoduchých tipů pro levnější tisk

Asi každý chce tisknout levně, ale zdaleka ne každý pro to něco dělá. Přitom to není tak těžké. Chce to jen trochu přemýšlení před nákupem a trochu péče po nákupu. Nic víc. Vážně. A jaké jsou základní tipy, které vám ušetří peníze?

Víte, jaké funkce budete na tiskárně potřebovat?

Při nákupu vás možná některé modely ohromí širokou škálou funkcí. Tyto vychytávky se ale logicky odráží i ve vyšší ceně. Ujasněte si dopředu, zda potřebujete automatický oboustranný tisk, skener, velkokapacitní náplně a různé speciální režimy tisku. Pokud jste běžný uživatel, nepotřebujete, aby vaše tiskárna uměla zázraky. Stačí, aby tiskla levně a spolehlivě. A to dokáže i levná tiskárna. Když budete jednou za čas potřebovat něco speciálního, dejte radši jednorázově desetikoruny v copycentru než stovky či tisíce při nákupu tiskárny.

 

Zkontrolujte nejen pořizovací cenu tiskárny, ale i cenu tisku

Ušetříte na tiskárně, ale pak se vám protočí panenky, když musíte koupit první náhradní náplň? Tomu se dá snadno vyhnout. Stačí, když si před nákupem porovnáte nejen cenu tiskárny, ale i cenu a dostupnost cartridge nebo toneru. Nezapomeňte se podívat i na dostupnost kompatibilních náplní. S těmi ušetříte ještě více.

 

Věřte kompatibilním náplním

Kompatibilní cartridge a tonery vám mohou ušetřit spoustu peněz. Stačí se jen nebát. Výrobci tiskáren se své originální cartridge snaží prodávat s vysokou marží a o levných neoriginálních náplních tvrdí, že jsou nespolehlivé a pro tiskárny rizikové. Není to pravda. Kompatibilní cartridge poskytuje prakticky stejnou kvalitu tisku i spolehlivost jako originál a o nebezpečí pro tiskárnu nemůže být už vůbec řeč. A často stojí ani ne polovinu ceny originální náplně.

 

O tiskárnu se starejte

Čím déle vám tiskárna vydrží, tím více ušetříte. A stačí drobnosti - utřít z ní prach a občas tiskárnu vyčistit. U inkoustové tiskárny předejděte vyschnutí tiskové hlavy tím, že vytisknete občas stránku jen tak. Když se o tiskárnu budete starat, získá delší životnost, déle jí vydrží vysoká kvalita tisku a vyhnete se drobným závadám.

 

Nekupujte náplně bez certifikátů

I když vás velcí vyrobci tiskáren straší, nemáte se s kompatibilní cartridgí nebo tonerem čeho bát. Ale to platí pouze, pokud koupíte náplň s certifikátem. Z něj zjistíte nejen původ cartridge nebo toneru, ale i potvrzení o zdravotní nezávadnosti. A pokud prodejce certifikát nemá? Tady je jediná rada – takovou náplň nekupujte.