Zažijte lásku, nádech orientálního Japonska i řeckou pohodu na jednom místě

Luhačovice
Zažijte lásku, nádech orientálního Japonska i řeckou pohodu na jednom místě

Lázně Luhačovice jsou nejen ideální místo pro lázeňský odpočinek a relaxaci, ale i pro poznání a zážitky. Na pár kilometrech navštívíte kromě minerálních pramenů i zahrady orientálního Japonska, magické Jezírko lásky nebo starořecký wellness.

 Při tradiční procházce kolonádou nebo známou překrásnou Jurkovičovou alejí se nezapomeňte zastavit v novodobé Japonské zahradě, která je vystavěna v lesoparku na sever od centra lázní poblíž hotelu Jestřabí***. Naleznete tam pár metrů od silnice do Pozlovic minioázu klidu a ticha s malým rybníčkem. Japonská zahrada je unikátním místem nových druhů dřevin. Nejpozoruhodnějším z nich je prehistorická Gingko biloba. Na první pohled vypadá jako listnatý strom, ale patří mezi jehličnany.

Při zdravotní procházce po lázeňských pramenech načerpejte zdraví a za tenisovými kurty se vydejte směrem nahoru lesem k nedalekému kouzelnému místu Jezírka lásky. Podle pověstí je pro štěstí v lásce, manželskou stálost a věrnost potřeba omočit v jezírku levý ukazováček. Jezírko obklopuje pohádkový les.
Plni dojmů a nových zážitků se pak nechte hýčkat v luxusním hotelu ALEXANDRIA****, který přivítal první hosty již v roce 1939. Objevte staré Řecko v nejluxusnějším a největším wellness centru Luhačovic. První podlaží je inspirováno starořečkým motivem labyrintu symbolizujícího pouť člověka životem. Hlavní vstup do wellness centra je alegorií počátku života, hledání životního cíle je symbolizováno spletí chodeb, na které jsou navěšeny jako korálky na nit jednotlivé wellness zážitky - parní lázeň, bylinková lázeň, solná lázeň, laconium, orientální parní lázeň Rasul, finská sauna, ochlazovací sprchy a ledová studna, terapie různých forem, vůní a barev i privátní wellness.

Druhému podlaží wellness centra Alexandria vévodí překrásný bazén. Atmosféra celého prostoru je intimní a nabízí nerušený odpočinek s nádechem magie, kterou vnáší nepřímé denní osvětlení. Chůzi po oblázcích střídavě v teplé a studené vodě poskytne Kneippův chodník. K relaxaci slouží whirlpool, vyhřívané lavice u bazénu a odpočinkové zóny.

Související články:

Napijte se luhačovických minerálních pramenů z nového unikátního pohárku Nectarium

Pozitivní účinky Vincentky na zdraví a tělesnou kondici

Potěšte smysly v nejlepším Spa a Wellness hotelu 2017 Zlínského kraje