Po městě ekologicky

ekologie
Po městě ekologicky

Nalézt ideální dopravu pro městský provoz je tvrdý oříšek. Na jedné straně závislost na jízdních řádech hromadné dopravy, která je navíc v době ranní i večerní špičky přeplněná, na straně druhé potom nekonečné kolony a hledání parkovacích míst při cestě autem.

Do rozhodování pak stále častěji vstupuje také otázka ekologie a ochrany životního prostředí. Z tohoto pohledu je hromadná doprava jednoznačně lepší z obou variant. Co když ale existuje i další možnost? Funkční, pohodlná a ekologická. 

Elektrické skútry a koloběžky

V dnešní době je na trhu k dispozici celá řada malých elektrických dopravních prostředků vhodných pro pohyb ve městě. Tyto dopravní prostředky nabízí pro městský provoz řešení s celou řadou výhod. Jako každá možnost, i ony mají samozřejmě také své nevýhody. Mluvíme přitom především o elektrických koloběžkách a elektroskútrech

Výhody elektrických skútrů a koloběžek pro dopravu ve městech

První a hlavní výhodou zmíněných dopravních prostředků je samozřejmě možnost rychlého a pohodlného pohybu v městském prostředí. Ať již jedete do zaměstnání, do školy nebo za zábavou, doprava po městě bude pro vás hračka. 

Především v případě elektrokoloběžky si pak nemusíte lámat hlavu s hledáním parkovacího místa, neboť se dají ve většině případů složit, a vy si jí můžete vzít opravdu kamkoliv. 

 Zapomenout nesmíme na to, že se jedná o velmi ekologický druh dopravy. Elektroskútry ani elektrokoloběžky nezatěžují okolní prostředí žádnými zplodinami ani hlukem. Ekologie je jedním z nejdůležitějších témat naší doby a zodpovědné chování k životnímu prostředí by mělo být samozřejmostí pro každého z nás. 

Další výhodou elektrických dopravních prostředků pro městskou mobilitu je jejich spolehlivost a nenáročná údržba. Ve srovnání s malými skútry se spalovacím motorem je elektroskútr konstrukčně jednodušší a z toho plyne i nižší pravděpodobnost závady.

V neposlední řadě je významný i fakt, že pro používání malých elektroskútrů, o elektrokoloběžkách ani nemluvě, není potřeba řidičský průkaz. 

Nevýhody elektroskútrů a elektrokoloběžek 

Hlavní a nejčastěji zmiňovanou nevýhodou elektroskútrů a elektrokoloběžek je jejich omezený dojezd, respektive nutnost dobíjení baterie. To může trvat i několik hodin. Majitel tak musí s tímto faktem vždy počítat a a naučit se dobře plánovat.

Za určitou nevýhodu v porovnání s používáním hromadné dopravy lze označit pravděpodobně i vstupní investici. Ta je však v porovnání s pořízením auta naprosto minimální, a navíc se člověku v podobě všech výše zmíněných výhod vrátí. 

Elektroskútry a elektrokoloběžky jsou tedy velmi dobrým řešením v pohybu po městě, neboť nabízí rychlost, pohodlí i šetrný přístup k životnímu prostředí. Pokud se po městě pohybujete pravidelně, zkuste o pořízení elektroskútru nebo elektrokoloběžky zauvažovat.