Jaké školní potřeby vybrat?

Školní potřeby
Jaké školní potřeby vybrat?

Ty z vás, kteří doma máte staršího školáka, jistě už víte co do nového školního roku pořídit, ale maminky prvňáčků často tápají, jaké potřeby bude v první třídě dítě potřebovat. Tady máte seznam toho nejdůležitějšího.

Základní školní věci

První věc, která vás ihned nepochybně napadne, je určitě školní batoh. Ten by měl být lehký a s anatomicky tvarovanými zády. Druhou primární věcí je penál, starší děti sice mívají pouzdro nebo jen dvě propisky, ale do první třídy bude dítě potřebovat plně vybavený větší penál. V něm by měly být psací potřeby do školy různého druhu. Penál by měl obsahovat hlavně pastelky, dobře ořezané tužky a v neposlední řadě pero.

Prvním perem, jaké se žákům doporučuje, je Tornado. Tato pera mají totiž tenkou linku a nerozpijí se při nechtěném setření rukou. Nezapomeňte ani na gumu, ořezávátko a malé nůžky.

Pomůcky pro jednotlivé předměty

Čeká vás také specifický nákup pro jednotlivé předměty. Na většinu předmětů bude potřebovat dítě sešity. Na matematiku základní rýsovací pomůcky jako jsou minimálně dvě pravítka a kružítko. Pro tělesnou výchovu pak nějaký vak, ve kterém si bude dítko nosit teplákovou soupravu společně s cvičkami. Nezbytností budou také výtvarné potřeby – obvykle jsou to štětce, vodové barvy, tempery, kelímek na vodu, igelit na lavici a hadřík. Přesné požadavky vaší vybrané školy se dozvíte už v prvních školních dnech.

Další nezbytnosti

Prvňáčkům nezapomeňte pořídit desky na číslice a písmena, se kterými se bude učit v prvních měsících. Nechte mu v batůžku místo i pro hezký a funkční svačinový box s pitím.

Rada na závěr: Každý den dítku kontrolujte tašku, zdali má všechno potřebné a pečlivě ořezané. Důkladnější kontroly provádějte hlavně v pátek, jestli batoh vaší ratolesti svačinku, která by vás svou barvou a skupenstvím mohla v pondělí nemile překvapit.