Vše, co potřebujete vědět o půjčce bez doložení příjmu

Finance
Vše, co potřebujete vědět o půjčce bez doložení příjmu

Vypadá to na první pohled podezřele: jak mi může někdo půjčit, když nechce dopředu znát mé příjmy, a tedy i schopnost půjčku splatit? Vaše podezření se však rozplyne, když si podrobně pročtete podmínky těchto půjček. Jaké jsou? A co musíte udělat pro to, abyste i vy dosáhli na půjčku bez doložení příjmu?

Začněme tím, jak půjčku získat

To je totiž velmi jednoduché. Stačí si o ni zažádat. Na webových stránkách, emailem, formou SMS anebo i na pobočce úvěrové společnosti. Nebankovní půjčky bez doložení příjmů jsou často k dispozici online, což je vlastně to nejpohodlnější řešení pro klienta. Vše lze vyřídit z pohodlí domova.

Další výhodou online žádostí o půjčku je i možnost okamžitého srovnání půjček. O půjčku lze totiž zažádat i prostřednictvím online srovnávače, kde hned na jednom místě vidíte podmínky půjček, jejich ceny, minimální a maximální možné objemy, ale i možné rozdělení splátek. A opravdu se od sebe celkem liší, proto si srovnání prohlížejte pozorně.

V online srovnávačích pracují odborníci

Pro online srovnávače půjček pracují odborníci, kteří musejí nově procházet testy odborné způsobilosti tak, jak jim je nařizuje novela zákona o spotřebitelském úvěru. Proto si můžete být jistí, že vědí, co srovnávají a také jak na to, aby se k vám dostaly všechny potřebné informace.

Žádost je nezávazná a jednání o půjčce je zdarma!

Po odeslání žádosti jste kontaktován pracovníkem úvěrové společnosti. I když pošlete žádost o půjčku přes portál online srovnávače, konkrétní jednání o půjčce už povedete přímo s poskytovatelem půjčky. Ten se vám vždy ozve na základě zaslání online žádosti. Jednat však můžete i přímo na pobočce, pokud ji máte v dobrém dosahu.

A nic se nebojte – žádost o půjčku je totiž nezávazná. Veškerá jednání s poskytovatelem jsou pro vás zdarma! K půjčce se závazně upíšete až podpisem smlouvy. Ale pozor – při sjednávání online máte vždy lhůtu na vrácení půjčky, pokud ji nakonec nechcete. Máte na to 14 kalendářních dní.

 

O co byste se měli zajímat?

To hlavní, co vás na podmínkách půjčky musí zajímat, je celková splatná částka, kterou musíte vy zaplatit úvěrové společnosti. Tedy když si půjčujete třeba tři tisíce, tak zda musíte v dalším měsíci vrátit tři a půl, čtyři nebo třeba čtyři a půl tisíce korun. Ano, i takové rozdíly tu jsou. A tak pozorně srovnávejte!

Také vás musejí zajímat následky případného nesplácení. Stát se totiž může cokoliv, tak na to musíte být připraveni. A když opravdu splácet nemůžete, hned to svému věřiteli oznamte a dohodněte si řešení. To je totiž nejsnazší cesta k úspěchu.

Systém půjček bez doložení příjmu je jednodušší, než si myslíte

Půjčka bez dokládání příjmu sice opravdu znamená, že poskytovatelé půjčky od vás nepožadují dokladování příjmu, ale také je nastavena tak, že věřitel se ke svým prostředkům zase většinou celkem elegantně dostane. Zajištěno je to třemi základními způsoby.

Zajištění první: bez doložení příjmu se poskytují jen nízké částky

Ano, v případě půjčky bez doložení příjmu jde většinou o obnosy do pěti tisíc korun. Začíná se však již na stovce. No a dluh v hodnotě pěti tisíc, plus jeho cena vyjádřená v RPSN a také náklady na vymáhání se z domácností většinou dají získat zpět. Například exekucí domácích spotřebičů či jiného majetku. Riziko nesplacení se tedy markantně snižuje.

Zajištění druhé: bez doložení příjmu jdou i velké sumy. Ale zajištěné nemovitostí

Jsou úvěrové společnosti, které vám bez doložení příjmu poskytnou i vyšší sumy. Musíte se však zaručit svou nemovitostí. Pokud by nastaly neřešitelné problémy se splácením, věřitel si je vyřeší snadno: vezme si nemovitost, kterou jste v jeho prospěch zastavili. Tady se trocha váhavosti opravdu vyplatí.

Zajištění třetí: v systémech o vás může být již spousta informací

Vzhledem k tomu, že novela zákona o spotřebitelském úvěru dala poskytovatelům půjček povinnost prověřovat bonitu klientů, jste často „proklepnuti“, aniž byste o tom věděli. Ne, nemusíte se obávat, v soukromí se vám nikdo nehrabe. Jen si poskytovatel projede registry dlužníků, kde vidí, jak jste na tom se splácením doposud byli.

V čem je velká výhoda půjček bez dokládání příjmů?

V jejich rychlosti. Jde totiž o půjčky, které vyřídíte během několika minut a které vám přistanou na účtu nejpozději další pracovní den. Pokud však máte stejnou banku jako poskytovatel úvěru, je převod hotový v řádu několika vteřin po jeho zadání věřitelem. Na pobočce můžete dostat peníze hned na ruku.