Nejlevnější tiskárny – jaký druh se vyplatí?

Nejlevnější tiskárny – jaký druh se vyplatí?

Potřebujete si domů pořídit tiskárnu, ale nechce se Vám investovat velké peníze jak do samotného nákupu, tak samotného provozu (komu by se také chtělo)? V tom případě jsme právě pro Vás připravili přehled, ve kterém Vám řekneme, s jakými náklady je nutné počítat u nejlevnějších inkoustových a laserových tiskáren

Pro naše porovnání jsme si „půjčili“ data z webu www.tisknulevne.cz, odkud jsme čerpali informace jak o cenách jednotlivých tiskáren, tak o cenách náplní do tiskáren. Do porovnání jsme zařadili nejlevnější černobílé tiskárny a náklady na černobílý tisk při 5% pokrytí stránky o formátu A4. Veškeré, které jsou platné ke dni 25.8.2014, jsou včetně DPH

Takže, jdeme na to…

 

Náklady na pořízení a tisk nejlevnějších černobílých laserových tiskáren


Náklady na pořízení a tisk nejlevnějších černobílých inkoustových tiskáren

 

Jak sami vidíte ve výše přiložených tabulkách, u nejlevnějších zařízení neplatí dogma, že laserové tiskárny představují nižší náklady na tisk. Z námi zkoumaných laserových tiskáren má nejnižší náklady na tisk Xerox Phaser 3010B, která Vám vytiskne 1 stranu za 0,75 Kč.

Pod tuto hranici se z inkoustových tiskáren dostaly HP Deskjet 1015 Ink Advantage (0,72 Kč, HP Officejet Pro 8100 ePrinter (0,35 Kč) a Epson WorkForce WF-2010 W (0,64 Kč). Zařízení od Hewlett Packard přitom pořídíte dokonce levněji, než laserovou tiskárnu od Xerox.

Závěr

Pokud si tedy koupíte některou z výše uvedených inkoustových tiskáren od Hewlett Packard, budete mít jistotu, že jste pořídili levnou tiskárnu s minimálními náklady na tisk. Dobrou zprávou pro Vás pak může být, že např. HP Officejet Pro 8100 ePrinter má se svými 0,35 Kč na 1 vytištěnou A4 nižší náklady na tisk, než řada zařízení pohybujících se v cenové relaci 3 000 Kč – 5 000 Kč.