Dotace na bytové domy 2015

Dotace 2015
Dotace na bytové domy 2015

Dotace na bytové domy v Praze - podmínky budou zveřejněny 1. 4. 2015. Zbytek České republiky by měl mít obdobné podmínky, avšak z jiného dotačního titulu, než nová zelená úsporám. Zveřejněny by měly být v září 2015. Jako obvykle, podklady je nutno vypracovat včas a s předstihem, proto přinášíme požadavky dotačního titulu a nabídku dotací.

Dotační titul je celkem bohatý. Vybrat si může každý. Zajímavostí jsou i dotace - podpora fotovoltaiky.  Nejen v létě. Jaro, podzim… Vždyť to vidíte. Tepelné čerpadlo pak většinu roku může spotřebovávat vaši vlastní elektřinu. Dům, klidně i panelový, tak může být vysoce energeticky soběstačný. Takových bytových domů se v ČR oběvuje stále více.

Pro dokonalost by to ještě chtělo osadit na střeše několik Akvaponických kontejnerů, jak se již v zahraničí používá, a dům by si levně a pohodlně navíc mohl produkovat potraviny. Vždyť v době 2. světové války se ve městech dařilo produkovat 48 % spotřeby zeleniny a to lidé neměli možnost používat mnohonásobně vyšší produktivitu mnohem modernějších metod, jako hydroponii, aeroponii a akvaponii.

Pokud se chcete dozvědět více a dotacích Nová zelená úsporám, a dotacích na novostavby, pro projektanty a odbornou veřejnost (zájemce u řad občanů) je možno navštívit sérii přednášek Ostrava, Brno, Praha, Hradec Králové, České Budějovice a Plzeň. Kromě množství cenných technických a dotačních informací získáte oběd zdarma. Nejcennější jsou ale asi zkušenosti z praxe. Nebo navštivte stánek č. 518 na prestižní topenářské výstavě Coneco Bratislava.

No a nyní k dotacím na bytové domy.

Jak vidíte, dotace jsou lákavé, času však není mnoho. V případě zájmu nás kontaktujte obratem, ať již se jedná o Prahu, nebo mimopražské bytové domy. Vypracování podkladů pro žádosti je časově náročnou záležitostí.
Ale rozhodně to stojí za to. Kombinací opatření lze získat nejen velmi lákavé dotace, ale hlavně vysoký stupeň energetické soběstačnosti bytového domu a tím velmi nízké provozní náklady, nebo dokonce trvalou generaci zisku.
Bytové domy - byty vám mohou produkovat zisk, přesto, že svůj byt nikomu nepronajímáte. Trvalý příjem je asi snem každého občana.

 

Autor: Ing. Sýkora, energetický specialista ( auditor)
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Solární vytápění bytů v Brně
Tepelná čerpadla v bytových domech - odpojování dálkového vytápění
Zateplení bytovky za Sparty a Pivo měsíčně
Teplá voda pro paneláky a bytovky
Dotace na novostavby až 640 000,- Kč i svépomocí