Outlet není second hand

second hand
Outlet není second hand

Second handy jsou u nás v provozu už skoro 30 let. O něco později je následovaly také outlety. Každý asi tuší, že se v obou případech jedná o obchody s oblečením, ale víte přesně, co který obchod skutečně nabízí?

Second handy, doslova obchody s věcmi z druhé ruky se poprvé objevily ve Velké Británii po 2. světové válce. K nám dorazily až začátkem 90. let 20. století, ale velmi rychle tu zdomácněly. I když se jejich počet v posledních letech u nás poněkud snížil, stále patří nejen u nízkopříjmových skupin obyvatel mezi velmi oblíbené. Proč do nich chodí i nakupující, kteří by si bez problémů mohli koupit nové oděvy i v dražších obchodech? Protože se tam dá narazit na mnoho špičkových kousků za velice rozumné ceny a ve velmi dobrém stavu. Chce to jen vybrat ten správný second hand.

Outlet je také způsob prodeje zejména oblečení, ale je mnohem mladší. Jako koncept byl poprvé představen v USA v 80. letech. Jedná se o obchody, které prodávají nové zboží, zejména značkové, a to s výraznými slevami. Outlet je specifický druh maloobchodu poskytující zákazníkům zboží, především značkové, s výraznými slevami. Outletový prodej se rychle rozšířil do Evropy a následně do celého světa.

Oba způsoby prodeje byly nejdříve nabízeny v kamenných prodejnách, ale dnes je najdete také v online prostoru jako e-shop. I tam je zachován princip, že outlety nabízejí nikdy nepoužité zboží, které je levnější buď díky likvidaci původního prodejce, nebo protože se jedná o starší kolekce významných značek. Oproti tomu second handy nabízejí převážně zboží použité, ale najdete zde i nové neznačkové oblečení. Při troše hledání lze v second handu najít i malé poklady.

Nabídku second handu i outletu v sobě spojuje specializovaný e-shop společnosti Bellitex, předního dodavatele cenově výhodného oblečení u nás. Své zboží dováží z celého světa a nabídku oblečení, obuvi a doplňků pravidelně doplňuje.