Spočítejte si, kolik bude stát vaše schodiště

schodiště
Spočítejte si, kolik bude stát vaše schodiště

Stavíte dům a potřebujete nové dřevěné schodiště? Schodiště může mít nejrůznější podobu.

Při rozhodování o tom, jak by mělo vypadat, vám může pomoci online formulář specializované firmy Truhlářství Jiří Horák.

Ve formuláři lze velmi podrobně popsat, o jaký typ schodiště má zákazník zájem. V případně nejasností může kontaktovat firmu a některých z jejích specialistů Vám pomůže s nezávaznou objednávkou. Poradenství je zdarma, až do podpisu smlouvy zákazník neplatí vůbec nic.
Základním materiálem pro montáž schodiště jsou bočnice a nášlapy s tloušťkou 40 mm, sloupky profil 80/80 mm, tyčky profil 40/40 mm a madla profil 40/75 mm. Vše je vyrobeno výhradně z kvalitního masívu.

Ve formuláři je třeba vybrat tvar schodiště, které může být buď přímé, ve tvaru písmene U, nebo písmene L. Pak si zákazník vybírá další prvky, jako jsou podstupnice, galerie, bočnice a zábradlí. Podstupnice, tedy svislé zábrany mezi jednotlivými schody, se používají, aby nebylo skrz schodiště vidět dolů. Schodiště je mít může, ale nemusí. Galerie brání ve spodní či horní části vstupu do prostoru schodiště. Ve formuláři je třeba si zvolit jeho délku. U bočnic se vybírá hned z několika variant tvarů (zadlabaná, sedlová, distanciéry) i materiálů (dřevo, kov, sklo). Stejně tak je různorodý výběr zábradlí, které může být celodřevěné, z kombinace nerezových sloupků, prutů a dřevěných madel, nerezové sloupy s lepeným dvojsklem, nebo lepené dvojsklo bez madel a sloupků s nerez úchyty.

Na výběr jsou také povrchové úpravy schodiště. To se ošetřuje buď vysokosušinovým dvousložkovým olejem, který lze v případě poškození snadno opravit, nebo dvousložkovým polyuretanovým lakem. Lze ho samozřejmě ponechat i bez povrchové úpravy, tedy pouze vybroušené a připravené na povrchovou úpravu zákazníka jeho vlastními silami. Schodiště lze také namořit na vybraný barevný odstín.

Do nášlapů schodiště lze rovněž zabudovat osvětlení s ochrannou lištou. Lze si zvolit barevný odstín, nebo kombinaci barev osvětlení, které je možné rozsvěcet a zhasínat dálkovým ovladačem.