Ušetřit při nákupu na internetu lze mnoha způsoby

ušetřit
Ušetřit při nákupu na internetu lze mnoha způsoby

Na internetu nakupuje stále více Čechů, neboť je to pohodlné, rychlé a výhodné. Příznivé ceny lze navíc ještě ponížit, protože při on-linech nákup můžete využít nejrůznější slevové akce. Jaké to jsou?

Pravidelné slevy

V roce 2020 nakupovala na internetu již nadpoloviční většina Čechů (54 %). On-line nákupy jsou pohodlné a jednotlivé e-shopy lákají zákazníky i na nižší ceny, které si mohou dovolit proto, že nemusí platit za kamenné prodejny. Kromě toho lze i při on-line nákupech využít různé slevové akce, jež mohou pořizovací ceny mnohých produktů ještě snížit. Mezi ně patří pravidelné slevy, které naleznete na webech konkrétních obchodů, a to obvykle v kategoriích „Slevy“, „Akce“ apod.

Slevové kupóny

Slevové kupóny jsou další možností, jak si zajistit on-line nákup výhodnějším. Tuto možnost úspory dnes nabízí velké množství, minimálně těch známějších e-shopů. Pokud tedy sháníte určitý typ zboží, stačí si najít slevové kódy do relevantních obchodů a uplatnit je. Kde je naleznete? Především na různých slevových portálech, které kupóny a další slevové akce jednotlivých prodejců shromažďují, takže je najdete na jednom místě. Mohou vám přitom pomoci ušetřit i několik set korun.

Black Friday

Black Friday je marketingová akce, která vznikla ve Spojených státech amerických. Jedná se označení pro den, jenž následuje den po Dni díkuvzdání, tedy o čtvrtý pátek v listopadu. Během něj obchodníci lákají nakupující na výrazné slevy vybraných produktů, které mohou být i přes 75 %. V mnoha obchodech dnes Černý pátek trvá více dnů a koná se i několikrát do roka. Existují navíc i další podobné akce. Jedná se např. o Cyber Monday (první pondělí po Dni díkuvzdání a týká se pouze e-shopů) a do České republiky se začíná dostávat i Singles Day (11. 11.).

Cashback

Název „cashback“ se používá v různých kontextech. Od roku 2010 se přitom takto označuje i další slevová akce, kterou lze využít při on-line nákupech. Jedná se ovšem o specifickou formu úspory. Na rozdíl od ostatních slev totiž neušetříte v průběhu objednávky, ale až po jejím učinění. Jak toho dosáhnout? Opět využijte některý ze slevových portálů, který cashback nabízí. Do daného e-shopu se dostanete přes konkrétní odkaz, zde učiníte objednávku a následně vám bude určité procento z utracených peněz vráceno zpět na účet.

Další možnosti úspory

Při on-line nákupech je možné ušetřit i několika dalšími způsoby. Výhodnější může být platba (zpoplatněna obvykle bývá pouze dobírka) a doprava (většina e-shopů nabízí dopravu zdarma, pokud učiníte objednávku nad určitou částku, případně si ji vyzvednete v kamenné prodejně). Některé internetové obchody navíc nakupujícím nabízejí členství v různých VIP programech. To většinou přináší mnohé výhody, z nichž mezi nejzajímavější patří právě speciální slevy, na které běžný zákazník „nedosáhne“. Ušetřit při on-line nákupu lze tedy opravdu mnoha způsoby.