Proč si místo běžné pořídit robotickou sekačku

sekačka
Proč si místo běžné pořídit robotickou sekačku

Robotika se z průmyslu stále více stěhuje i do našich domácností. Od kuchyňských robotů přes robotické vysavače jsme se dostali až k robotickým sekačkám trávy a vývoj tím rozhodně nekončí. Ve chvíli, kdy uvažujete o koupi nové sekačky, zvažte, zda není čas vyměnit hodiny nudné práce při sekání trávy za popíjení kávy, podřimování v křesle, koupání či spoustu jiných aktivit, které vás baví. Stačí si jen místo klasické sekačky pořídit tu robotickou.

Výhody robotické sekačky

Robotická sekačka se snadno ovládá a dokonale poseká trávník i lidem, kteří mají pohybové problémy, nebo na ovládání klasické sekačky už nemají dost sil. Další velkou výhodou robotické sekačky je její téměř nehlučný chod. Dokážete si představit třeba příjemnou konverzaci u nedělního oběda ve chvíli, kdy někdo tlačí pod terasou klasickou elektrickou, nebo benzínovou sekačku? Oproti tomu jsou robotické sekačky tak tiché, že neruší ani vaši rodinu, ani obyvatele okolních domů.

Posečený trávník bude vypadat všude stejně, což se u mechanických sekaček nepovede každému. Trávník je nejen zkrácen na požadovanou výšku, ale díky použití robotické sekačky se také do půdy dostávají živiny a vlhkost. Kvalita trávníku a jeho hustota se tak průběžně zvyšuje.

Zvládne to každý

Obsluhovat robotickou sekačku je strašně jednoduché. Stačí ji na začátku naprogramovat a pak už funguje úplně sama. Nemusíte být žádný technický expert, prodejce vás naučí vše potřebné přímo u vás doma. Robotické sekačky s označením smart můžete navíc ovládat i na dálku pomocí chytrého telefonu. Ani o dobíjení se nemusíte starat vy. Robotická sekačka se sama vrátí do dokovací stanice, kde se dobije na další sekání. Nechte ji pracovat celou vegetační sezónu až do chvíle, kdy se sekačka vyčistí a zazimuje na vhodném místě.

Více informací o robotických sekačkách najdete například na smart-zahrady.