Základní výbava nářadí, která by vám neměla doma chybět!

nářadí
Základní výbava nářadí, která by vám neměla doma chybět!

Ať už máte dům či byt, čas od času se vždycky něco pokazí. Čím větší praxi v drobných opravách domácnosti máte, tím lépe. Je však potřeba odhadnout své síly, aby opravy svépomocí skutečně přinesly to správné ovoce. V opačném případě by vás to mohlo stát nejen síly, ale také peníze.

 

Univerzální sady nářadí

V žádné domácnosti by neměl chybět kufřík na nářadí, sada šroubků a hřebíků. Kufřík zpravidla obsahuje 10 – 300 dílů a všemožných typů nářadí. V domácnosti využijete většinou kladivo, šroubovák, kombinačky, sikovky, případně golu a oříšky.

S tímto nářadím si vystačíte nejen při šroubování nového nábytku, ale také při běžných domácích opravách jako je například odvzdušnění topení, výměna těsnění u vodovodní baterie, čištění odpadu a dalších činnostech.

Úpravy domácnosti

Většina z nás však postupem času zjišťuje, že je nutné postupně věci přikoupit nebo upravit. Mluvíme hlavně o úložném prostoru, poličkách, nástěnných organizérech a podobně. Právě ty nám umožní mít potřebné věci stále při ruce a na očích. Pro účely přivrtání poliček, uchycení organizérů nebo držáků na kuchyňské nože a nádobí nám poslouží aku vrtačka a šroubovák.

Tip: pokud budete vrtat do panelu a budete potřebovat na zeď umístit poličku, která je sama o sobě těžší nebo bude muset držet něco těžkého, nezapomeňte pořídit hmoždinky.

Silikon

Obvyklou klasikou je také ubývání těsnící hmoty u vany či sprchového koutu. Pokud je okolí vašeho sprchového koutu již v dezolátním stavu, všímáte si počínajících plísní nebo se silikon již trhá a postupně mizí, je na čase pořídit pistoli se silikonovým tmelem.
Tmel se vám bude hodit na utěsnění vany, sprchového koutu nebo záchodu nebo bidetu.