JaUsetrim.cz
Jste zde: energie ->

Multifunkční okno. Energeticky soběstačná žaluzie.

Multifunkční oknoStavby se zjednodušují. Kvalita jde skokově nahoru, pracnost skokově dolů. To, co před 10 lety dělalo na stavbě 10 Ukrajinců, dnes zvládne patra 3 – 4, ale často i méně, zedníků. Zase jsou ti odborníci diplomově školeni. Jak se to projevuje v praxi?

Například okno. Okno je nejslabší článek obálky budovy, například pasivního domu. Dříve to byla jen otvorová výplň. Dnes je to již jinak. Moderní okna, na západ od nás instalovaná, umí rekuperovat vzduch.

Rekuperace vzduchu – decentrální rekuperací v rámu

Má vlastní venkovní žaluzii, která má patentovaný – lomený tvar. Teplo odráží ven, světlo ke stropu dovnitř. Žaluzie je kryta 3. venkovním, výklopným sklem. Odpadají tedy klasické problémy s prachem a špínou na žaluziích. Okno má i vlastní malý solární panel, pro ovládání a napájení motorku žaluzie. Zdá se vám to složité a drahé? Opak bude pravdou. Takové okno vám likviduje 2 další profese. Vzduchotechniku – rekuperace a instalace žaluzií. Snižuje se tak možnost chyb a improvizace lidským faktorem na stavbě.
Multifunkční okno

Na okno jsou vlastně 2 dotace. V programu nová zelená úsporám. Dotace na zateplení a 75 000,- Kč dotace na rekuperaci. Je to tedy i okno vhodné pro rekonstrukce. Je zbytečné již asi říkat, že má velmi výborní tepelně izolační vlastnosti a propouští solární teplo. Používá se do nulových, pasivních a nízkoenergetických rodinných domů.

Má i úpravu Anti Frog, aby se nerosilo z venku. Odečteme – li tato další řemesla, která jsou již v ceně okna, toto perfektní okno není drahé. Projekty a energetické výpočty, pro dotační tituly, již od roku 1998 zpracovávají odborníci z firmy Master Energy s.r.o.

Autor: Ing. Pavel Sýkora, Energetický specialista (auditor)
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Dotace na novostavby, i svépomocí
Soběstačné budovy- voda, kanalizace, teplo, elektřina zdarma, maso a zelenina levně a pohodlně z akvaponického skleníku
 

Komentáře   
 
0 #3 cukrouš 2015-08-13 19:15
Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk už dřív hovořil o krizové situaci v ukrajinském energetickém sektoru — ministerstvo energetiky a státní společnosti nejsou připraveny na to, aby zabezpečily v zimě obyvatelstvo teplem.

Kvůli konfliktu na Donbasu přišla Ukrajina o většinu dolů. Na území, které Kyjev nekontroluje, zůstaly nejvýnosnější doly, zatímco podniky, které jsou pod kontrolou Ukrajiny, těží plamenné (sálavé) uhlí, které není vhodné pro tepelné elektrárny.
Citovat
 
 
0 #2 cukrouš 2015-08-13 19:15
Ukrajinská vláda navrhuje, aby byly normy minimálně přípustné teploty v obytných domech sníženy o 2 stupně, na +16 stupňů.Jak informuje ukrajinský list Vesti, dostala už příslušná ministerstva za úkol, aby přešetřila normativy. Expert Alexandr Ochrimenko listu Vesti sdělil, že „vláda skutečně hodně ušetří, v bytech ale bude velice chladno. Lidé budou za ten chlad platit podle obnovených vysokých sazeb".

Podle jeho slov rovněž spočívá problém v tom, že topné systémy nejsou k umělému snížení teploty přizpůsobeny a může se tak zvýšit počet havárií na tepelných sítích.
Citovat
 
 
0 #1 to už vypadá jako 2015-06-08 04:40
ono nové generace
Citovat
 
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit