JaUsetrim.cz
Jste zde: bydleni ->

Jak vybrat tu správnou sedací soupravu?

Srdce každého domova – to je obývací pokoj. To, jak zařídíte právě tuto místnost, udá styl všem ostatním místnostem. A protože dominantou obýváku je právě sedací souprava, její volba je velmi důležitá. Poradíme vám, jak najít tu pravou a ještě ušetřit!

Vybíráme sedací soupravu


Jako první si musíte určit, k čemu budete sedačku používat a kde bude umístěna. Bude stát v obýváku, nebo třeba v chodbě? Bude přiražená u zdi, nebo stát volně v prostoru? Podle toho určete potřebnou velikost a tvar sedací soupravy.

Myslete také na to, zda chcete sedačku třeba využít jako lůžko pro případné návštěvy – pak se porozhlédněte po rozkládací pohovce. Na výběr máte z mnoha variant – rohové sedačky jsou ideální v kombinaci s křeslem do obývacího pokoje, kde je více dostatek místa. Naopak dvojsedáky jsou vhodnější do domovů, kde není místa na rozdávání.

Tip: Sedačky do obýváku ve výprodeji najdete na nabytek-helcel.cz!

Vezměte v potaz také to, zda máte domácí mazlíčky, kteří (ať chcete, nebo ne) se budou na pohovce pohybovat také. Černá semišová sedačka tudíž nebude to pravé ořechové, pokud máte doma bílou kočku. Stejně tak myslete na své milé ratolesti. Pokud máte doma malé dětičky, jejichž největší zábavou je rozmazávání přesnídávek, vsaďte na sedačku, kterou snadno omyjete. Vhodné je také zauvažovat o pořízení nejlevnějšího nábytku, u kterého vám pak nebude líto, když ho po pár letech vyhodíte,

Připravte si přesný plánek místnosti a přesné rozměry sedačky – v potaz vezměte šířku, délku i výšku. Nechcete přeci zjistit, že se do místnosti vaše nová sedačka vlastně vůbec nevejde!

Myslete hlavně prakticky


Chcete, aby vám sedačka sloužila co možná nejdéle? Pak zvolte odolné a kvalitní čalounění. Povrch s drobnými chloupky sice vypadá krásně, ale po poměrně krátké době budou chloupky pryč a zbyde vám jen nevzhledná odřená sedačka.

Pevné textilie a kůže patří k nejodolnějším a nejpraktičtějším materiálům, takže pokud hledáte kvalitu, která něco vydrží, vsaďte právě na ně.

A co teď? Už jen zbývá vybrat barvu!