JaUsetrim.cz
Jste zde: bydleni ->

Kolik peněz lze ušetřit při prodeji bytu či domu bez realitky

Kolik peněz lze ušetřit při prodeji bytu či domu bez realitkyV posledních letech jako by se lidé vzbouřili proti realitním kancelářím a jejich praktikám.

Naučili jsme se prodávat nebo pronajímat nemovitosti bez nich, především proto, že tak můžeme ušetřit. V následujících řádcích vám prozradíme kolik. A nejde jen o peníze!
Kladete si otázku, jak může někoho napadnout, že bude prodávat nebo pronajímat svou nemovitost na vlastní pěst? Je to zejména kvůli výši odměny pro realitního makléře či realitní kancelář. Ta se totiž rovná 5 % z kupní ceny. Na první pohled se to může zdát jako zanedbatelná částka, ale když se nad tím zamyslíte…
Prodej domu s kupní cenou 2 000 000 Kč: 5 % = 100 000 Kč
Prodej domu s kupní cenou 5 000 000 Kč: 5 % = 250 000 Kč

Čím vyšší je kupní cena, tím více si realitní kancelář z jejího úspěšného prodeje vezme jako odměnu. Nebylo by na tom nic divného, protože z těchto odměn makléři žijí. Jenže z něčeho žít musí i každý, kdo nemovitost prodává.

Ušetříte, protože nezaplatíte realitce

Představte si, že když se rozhodnete prodat byt nebo dům sami, bez pomoci realitky, ušetříte hned třikrát. První z těchto úspor je ta nejcitelnější. Nezaplatíte totiž makléři oněch zmíněných 5 %. Samozřejmě budete mít výdaje spojené s publikací inzerátu na realitní portály a něčím budete muset odměnit i právníka, který se vám postará o neprůstřelnou kupní smlouvu, ale všechny vaše výdaje se budou pohybovat kolem 20-30 tisíc korun. U domu s kupní cenou 2 milióny korun tak vzniká rozdíl 70 000 Kč. Čím je dům dražší, tím vyšší rozdíl je.
Kolik peněz lze ušetřit při prodeji bytu či domu bez realitky

Ušetříte, protože budete inzerovat chytře

Další úspora už je za rohem. Sepíšete kvalitní inzerát, doplníte ho o pěkné fotografie a začnete inzerovat. Ale ne tak, že na každý realitní server, který stojí za to, svůj inzerát vysázíte. Vy totiž využijete výhodnější nabídky a za zlomek částky, kterou byste na serverech utratili, vysázíte svůj inzerát například do formuláře služby ProdejToSám.cz.
Tato služba disponuje množstevní slevou a rozšíří váš inzerát na 46 velkých tuzemských realitních portálů a další desítky portálů menších za 950 Kč měsíčně. Za tři měsíce inzerce zaplatíte 2 850 Kč. Kdybyste inzerovali na všech těchto portálech sami za sebe, vyšla by vás inzerce asi na 12 500 Kč. Další úspora je tedy téměř 10 tisíc korun.

Ušetříte si čas

Právě díky této službě kromě nemalé finanční částky ušetříte i vlastní čas. Raději si nepředstavujeme, kolik hodin by musel člověk strávit nad publikací inzerátů na každém serveru zvlášť. Naštěstí stačí vyplnit jeden formulář na ProdejToSam.cz a během několika minut je hotovo.
Suma sumárum – například při prodeji domu v hodnotě 2 milióny korun můžete ušetřit i 80 tisíc korun a to je znatelná částka pro většinu rodinných rozpočtů.

Prodej nemovitosti nemusí být drahý

Hrozíte-li se před prodejem bytu nebo domu částek, které budete muset investovat do celého procesu, bez obav se pusťte do prodeje na vlastní pěst a přizvěte si k tomu chytrého společníka. Jen tak můžete ušetřit drahocenný čas i peníze, kterých není nikdy nazbyt.
Kolik peněz lze ušetřit při prodeji bytu či domu bez realitky
 

Komentáře   
 
0 #2 Dagmar Plevová 2017-03-23 13:39
Hezký den, tak já jsem využila k prodeji svého bytu v centru Ostravy RK M&M reality a musím podotknout, že rozhodně nelituji zaplacené provize. Ano člověk sice zaplatí a v mém případě to bylo dokonce 6% provizi RK, ale víceméně se o nic nestará. Vše si organizoval a zajišťoval pán makléř (mimochodem velice vstřícný pán). Toho času jsem v bytě již nebydlela a dost cestovala, nedovedu si představit prodej na vlastní pěst! :-) Dáša P.
Citovat
 
 
+1 #1 Petr S. 2017-03-21 09:29
Pěkný den. Realitní kancelář je především o osobní pohodlnosti kupujícího i prodávajícího. Zkoušel jsem prodat pozemek včetně garáže kousek od Ostravy svépomocí ,protože jsem nechtěl být svázán exkluzívní smlouvou. Nebudu to složitě rozpitvávat. Několik exkluzívních nabídek od RK jsem dostal, pak několik návštěv se zájemci o koupi. Celkově tři měsíce ztracené a nic reálně domluveného.Asi jsem byl moc netrpělivý. Po seznámení, jaké kroky nás čekají - tvorba smlouvy, návštěva notáře a právníka kvůli penězům a smlouvě, odhadce ceny, drobné věcné břemeno, , zkombinoval s požadovanou cenou a ukázal kupu papírů, co jsem k pozemku měl, většinou všichni vycouvali. Pro mě x ztracených hodin vniveč. Rezignovaně jsme to s manželkou prodali přes realitní kancelář. Makléř vše sepsal a vypomohl s papírováním, ušetřil mě hodin mého lítání a papírování. Prodávat bez realitky je sice krásná vize ale když zvážím pro a proti, je pro mě asi lepší volba ta realitka
Citovat
 
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit