JaUsetrim.cz
Jste zde: bydleni ->

10 x účinnější tepelná izolace

tepelná izolaceRuku v ruce se zdražováním energií dochází k požadavkům zvýšení tepelně- izolačních vlastností budov a materiálů. Stále častěji řešíme dilema. Jak zateplovat lépe, účinněji? S nástupem nových izolací to možné je.

Na obrázku je nový izolační materiál. Zatímco běžná fasádní polystyren má lambdu 0,039 W/ m2, K. Tento materiál má cca 0,004 W/m2 , K. Tedy. 2 cm nové izolační desky je za 20 cm běžného fasádního polystyrenu. Jeho cena přitom není 10 x vyšší, ale jen cca 2 x vyšší. Kvalita se tedy vyplatí.

Zisk životního prostoru

Dnes se často budují 50 cm široké obvodové stěny. Pokud použijeme nová tepelně izolační materiál, lze ušetřit na ploše novostavby 100 m2 až 10 m2. Tedy, získáte jeden menší pokoj. Při ceně novostaveb dnes 25 – 50 000,- Kč/m2, je to velmi zajímavé.

Kde se nový, 10 x lepší tepelně izolační materiál uplatňuje?

V oblasti novostaveb při řešení skleněných fasád. Vzhledem k ceně skleněných fasád spíše u komerčních objektů. Ovšem, to jsou zase zakázky v miliardách. Jako KI aula Stockholm, nemocnice Motol a podobně. V oblasti rodinných domků je to hlavně při řešení stavebních detailů Terasy, podlahy, ostění, podhledy, zádveří, schránky pro venkovní žaluzie, a jiné řešení tepelných mostů, zvláště u pasivních domů. Široké využití je v oblasti rekonstrukcí. U památkové chráněných budov se požívá na vnitřní tepelné izolace. V topenářství má materiál taktéž dveře otevřené. Je pochůzný, tedy lze získat podlahové topení s velmi nízkou stavební výškou. Používají deskové podlahové vytápění, nebo podlahové trubky se speciální zálivkou jen 2 mm nad trubkou. Tedy, není problém umístit podlahové topení nízké stavební výšky do rekonstrukcí.

Budete – li mít zájem, s realizací i projekcí Vám poradí energetičtí odborníci a projektanti firmy Master Energy.

Nové ceny energií vyžadují nové stavební postupy a nové materiály. Technický pokrok nám to umožňuje.

10 x účinnější tepelná izolace

Pasivní zdroj příjmů.

Dost lidí se dnes snaží získat maximální pasivní zdroj příjmů. Třeba koupí 3 byty a snaží se mít trvalý příjem z pronájmů. A co jsou to energetické úspory? Pokud koupím tepelné čerpadlo, nebo zaizoluji rodinný dům, a uspořím třeba 20 000,- Kč ročně. Ovšem to je 20 000,- Kč již zdaněných! Mají tedy pro nás hodnotu třeba 50 000,- Kč před zdaněním. Tedy, díky úsporám v energetice je možné snadno dosáhnout trvalého pasivního zdroje příjmů. Třeba i díky práci svépomocí. Jeden expert, pracující ve vojenské optice si spočítal, že jeho investice do tepelného čerpadla znamená trvalé meziroční zhodnocení investice 22 % po zdanění! Již čistých zdaněných peněz. To banky neumí.


Autor: Ing. Pavel Sýkora
Foto: Ing. Vítek Rudolf 
Zdroj: www.masterenergy.cz
 

Související články:

Nové trendy ve stavebnictví a vytápění 2015 až 2020

Jak ušetřit při stavbě domu
 

 
Komentáře   
 
0 #5 Joyce 2014-08-09 09:39
For the reason that the admin of this website is working, no hesitation very shortly it will be well-known, due to its quality contents.paul smith カバー: http://www.blue2purple.com/Pens/paulsmith-by-Jeans-36.html
Citovat
 
 
0 #4 ing. Pavel Sykora 2014-07-08 06:53
http://www.novazelenausporam.cz/file/205/dod-prilohy-ii-smernice-1-2014.pdf . Proto můžete zvolit jakýkoli výrobek/izolačn í materiál, třeba úplnou novinku či nějaký nestandardní postup izolace apod. Nemusíte se obávat. Je jen třeba v technické zprávě posudku doložit uvažované vlastnosti materiálů a výsledných konstrukcí, s nimiž je ve výpočtech uvažováno.
Citovat
 
 
0 #3 ing. Pavel Sykora 2014-07-08 06:52
Statni fond odpovida na pouziti novych tepelnyc izolaci :

Dobrý den, pane Sýkoro,Vámi naznačená podmínka programu, že je třeba používat při žádosti v oblasti dotace B výrobky registrované v SVT, platí pouze pro výplně otvorů a solární systémy. Stavební a izolační materiály zde nejsou vyjmenovány, program Nová zelená úsporám zde žádné podmínky neklade. Viz Příloha II/3, Článek 1 a bod 6., dokument můžete najít na adrese:


S pozdravem a přáním pěkného dneStátní fond životního prostředí ČR

Olbrachtova 2006/9, 140 00 Praha 4

| www.sfzp.cz
Citovat
 
 
-2 #2 ing. Pavel Sykora 2014-07-05 20:23
O zhodnoceni investic do tepelného cerpadla zde:
http://www.jakbydlet.cz/clanek/489_penzijni-pripojisteni-jinak.aspx

Zhodnocení vašich penězPokud do banky uložíte 260 000,- Kč, je schopna Vám je ročně zhodnotit cca o 5 %. Tedy roční výnos 13 000,- Kč. A to ještě s rizikem vytunelování banky. Meziroční inflace ve stavebnictví je cca 10 %. ( železo, měď, nerez, cement, práce, růst DPH….)Takže to je spíše 5 % ztráta, než výnos. Pokud uložíte peníze do vlastního tepelného čerpadla, roční výnos s rezervou je při investici 260 000 Kč je 40 275,- Kč. Tedy 15,49 %. Budeme – li počítat i s úsporami za vodu pro dům a zahradu , pak je to 21,6 % !!! Roční výnos 21,6 %.Je to nadnesené číslo? Nikoliv. Počítáme meziroční zdražování energií 10 %. Ve skutečnosti je to mnohem rychlejší. Vždyť v Rumunsku je již dnes elektřina 2 x dražší než v ČR. Evropa má a bude mít nedostatek energií.
Citovat
 
 
0 #1 blidovic 2014-07-05 20:19
Opravdu, 22 procent zdhodnoceni ?
Citovat
 
Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit